3 pomysły na ozdoby DIY, które możesz umieścić w sypialni

3 pomysły na ozdoby DIY, które możesz umieścić w sypialni

Jak urządzić swoją sypialnię? Najlepiej własnoręcznie! Ozdoby, które nadadzą naszemu miejscu do spania przyjemny wygląd, a przy tym będą sprzyjać lepszej jakości naszego snu możemy wykonać łatwo i szybko samemu. Proponujemy 3 sprawdzone przepisy DIY na ozdoby do sypialni.

Pudełka i przegródki własnej roboty

Miejsca, w których przechowywujesz rzeczy, mogą także spełniać role ozdób - zwłaszcza te własnego projektu! Wystarczy trochę inspiracji i niezbędnych materiałów. Możemy w tym celu wykorzystać na przykład pudełka po butach, które można okleić estetycznym sznurkiem, a wnętrze wyłożyć miękkim materiałem. Pudełka na kosmetyki, biżuterię i inne drobne rzeczy możemy skleić z drewnianych płytek lub grubej tektury. Możliwości są nieograniczone! Pudełka DIY będą też z pewnością ładniejsze, niż gdyby kupować je w sklepie. 

Łapacz snów DIY - jak go zrobić?

Łapacz snów to rodzaj amuletu stosowany przez Indian Ameryki Północnej. W naszej sypialni ma znaczenie symboliczne, przyczyniając się do lepszego snu i "przechwytując" nocne koszmary. Niezależnie od tego, czy wierzysz w takie rzeczy, łapacz snów może też być naprawdę efektowną ozdobą! Łapacz snów DIY stworzymy z obręczy, która jest podstawą amuletu i może być wykonana z drewna, metalu lub plastiku. Do niej tasiemką, rzemieniem, włóczką lub z pomocą papierowych pasemek przymocujemy ozdoby takie jak kolorowe szkiełka, guziczki, pióra ptaków (możemy umoczyć je w farbie). Wnętrze obręczy dobrze jest też wypełnić haftowaną chusteczką.Taki łapacz snów własnej roboty to coś, czym naprawdę możesz się pochwalić

Cottonballs - świetliste kule własnej produkcji

W sypialni powinniśmy zadbać o odpowiednio miękkie światło, aby stworzyć idealne miejsce na relaks. Ostatnim krzykiem mody w dekoracjach sypialni są cottonballs - świecące kule, które można rozwiesić wzdłuż okna, szafki, lub też na ścianie naprzeciwko łóżka. Do zrobienia cottonballs w wersji DIY potrzebować będziemy: światełka LED (do kupienia za grosze, najlepiej z estetycznym białym kablem), balony na wodę i kordonek umoczony w kleju, którym obwiązujemy balony po nadmuchaniu do niewielkich rozmiarów. Po zostawieniu balonów na noc przebijamy je szpilką i zostają same estetyczne kulki z kordonka, w które wtykamy światełka LED po usunięciu pozostałości balona, w ten sposób otrzymując cottonballs własnej roboty.


 

Komentarze

Zostaw Komentarz