5 europejskich miast na romantyczny weekend

5 europejskich miast na romantyczny weekend

Wspólny wyjazd to jeden z najlepszych pomysłów, by spędzić trochę romantycznych chwil z naszym partnerem - z dala od piętrzących się obowiązków zawodowych, wiecznego biegu i stresu. Taki nawet weekendowy wypad zbliża i pozwala skupić się w stu procentach na drugiej osobie. Poniżej prezentujemy pięć europejskich miast, które świetnie nadadzą się na wspólną podróż - to takie klasyki, które nawet, jeżeli wydają się oklepane, to jednak zawsze będą dobrym rozwiązaniem. W końcu ich romantyczna sława nie wzięłą się znikąd, prawda?

1. Paryż, Francja

Paryż nazywany jest światową stolicą miłości i to już mówi samo za siebie. By poczuć prawdziwą, romantyczną atmosferę tego miasta, najlepiej udać się na artystyczne Montmarte i z lampką wina zaszyć się we dwoje w którejś z uroczych restauracji. Dobrym pomysłem może być też spacer brzegiem Sekwany albo wybór pokoju hotelowego z widokiem na Wieżę Eiffla - powolne śniadanie na balkonie z takim widokiem, pełne croissantów, słodkości i dobrej kawy, to wspomnienie, które zostanie z Wami na zawsze.

2. Wiedeń, Austria

Stolica Austrii zachwyca swoją dostojnością i elegancją, więc wszystkie pary ceniące sobie takie klimaty będą zadowolone z wyboru destynacji. W Wiedniu można obejrzeć zachwycającą operę, zjeść słynny Tort Sachera w którejś z tradycyjnych kawiarni, a dzień zwieńczyć romantyczną przejażdżką diabelskim młynem - czyli słynnym wiedeńskim Praterem.

3. Rzym, Włochy

Właściwie każde miejsce we Włoszech sprzyja miłości, ale to Rzym jest w zdecydowanej czołówce wśród zakochanych par. Piękna, antyczna architektura, włoskie dolce vita i obłędne jedzenie to połączenie, któremu nie można się oprzeć. Nic dziwnego, że Audrey Hepburn w roli księżniczki Anny tak wspaniale bawiła się na swoich “Rzymskich wakacjach”. W duecie z przystojnym dziennikarzem rzecz jasna!

4. Barcelona, Hiszpania

Architektura Barcelony, którą w dużej mierze zawdzięcza Gaudiemu, jest podziwiana na całym świecie. Fantazyjne, kolorowe budynki, mistyczna Sagrada Familia, gwarna Rambla i te wszystkie wąskie, klimatyczne uliczki - to idealny plan na wycieczkę we dwoje! Barcelona przypadnie też do gustu parom, które dość mają wielkomiejskiego pędu i chcą zrelaksować się nad wodą - barcelońska plaża spełni te oczekiwania.

5. Werona, Włochy

Miasto słynące z szekspirowskiej “Romeo i Julii” to kolejna włoska propozycja, która zachwyci fanów starożytnej i średniowiecznej architektury, dobrego wina i kameralnego klimatu. Pomimo wielu turystów chcących sobie zrobić zdjęcie pod balkonem fikcyjnej Julii, w mieście tym z pewnością znajdziecie też mnóstwo zakamarków, gdzie będziecie mogli tylko we dwoje nacieszyć się swoim towarzystwem.

Komentarze

Zostaw Komentarz