Cinque Terre, czyli włoski raj

Cinque Terre, czyli włoski raj

Zdjęcia przedstawiające Cinque Terre zdobią plakaty, pocztówki, puzzle i wiele, wiele innych gadżetów. Mimo to nie wszyscy wiedzą, że te malowiczno położone, kolorowe miasteczka, to właśnie ligurysjkie Cinque Terre. 

Park narodowy Cinque Terre

W skład parku narodowego Cinque Terre wchodzi pięć nadmorskich miasteczek: Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore. Wyróżniają się przede wszystkim położeniem: leżą tuż nad morzem, na riwierze liguryjskiej, a jednocześniej są zlokalizowane na przepięknych wzgórzach. Istnieje legenda, że swoje kolorowe domki zawdzięczają rybakom: każdy z nich pomalował swój dom na inny kolor, by po powrocie z morza już z daleka go rozpoznać. 

Droga miłości w Cinque Terre

Pomiędzy miasteczkami biegnie widowiskowa trasa, której fragment stanowi Droga miłości. Warto się nią przejść dla niezapomnianych widoków na morze i miasteczka powoli wyłaniające się zza wzgórz. Po drodze, w miasteczkach, można napić się tutejszego wina - Vino de la Cinque Terre i zjeść tradycyjne gelato. Natomiast dla bardziej leniwych polecamy kolejkę, która jeździ pomiędzy wszystkimi miejscowościami. Warto kupić w tym celu Cinque Terre Card Treno, która upoważnia również

Dla odważnych polecamy sekretną plażę dla naturystów - Guvano Beach, do której droga prowadzi przez opuszczony tunel. 

Gdzie spać i jak dojechać do Cinque Terre?

Najlepszym sposobem dotarcia do Cinque Terre będzie kolej - każde miasteczko posiada własną stację. Znajdują się one na regionalnej trasie Levanto - La Spezia. 

To w którymś z tych miast warto zdecydować się na nocleg, gdyż Cinque Terre słynie raczej z drogich i ekskluzywnych noclegów. W Levanto znajdziecie na przykład klimatyczne pola namiotowe. 

Cinque Terre - raj dla każdego

Ciężko o bardziej o tak pożądane, a zarazem stosunkowo łatwo dostępne miejscem, jakim jest Cinque Terre. Jeżeli planujecie romantyczną wyprawę we dwoje albo wyjazd z przyjaciółmi pełny wina, śmiechu i zniewalających widoków - to musi być Cinque Terre!

Komentarze

Zostaw Komentarz